Başarılı bir Blogger Olmayı Öğrenmek İçin 12 Şey

İnceleme selmanaltind 40
sponsorlu reklam

Başarılı bir Blogger Olmayı Öğrenmek İçin 12 Şey

1. SEO, SEO, SEO

SEO ya da düzgün bildiği gibi – Arama Motoru Optimizasyonu – hakkında öğrenmeniz gereken bir konudur. Bunu ilk önce listeye koymaya karar verdim, çünkü blogcu veya web sitesi sahibinin öğrenmesi gereken en önemli şey olduğunu hissediyorum (bunu yeterince vurgulayamıyorum).

Arama Motoru Optimizasyonu nedir? Temel olarak, arama motorlarının web sitenize fayda sağlamasına yardımcı olmak için verilen terimdir. Bir sitenin aldığı trafik yoğunluğunun büyük çoğunluğu arama motorlarından gelecektir. Bu sayede, çoğu kişi sitenizi bulduklarından emin olabilirsiniz.

SEO iki ayrı bölüme ayrılabilir;

 • Sayfada SEO ,
 • Off-sayfa SEO ,

Sayfada SEO kullanabilirsiniz tekniklerini ifade eder AÇIK , Off-sayfa SEO kullanılan teknikler anlamına gelirken; (vb anahtar kelime yerleştirme, kullanma Alt etiketleri, meta açıklamaları, gibi) trafik ve web sıralamalarını artırmak için web Bunu tahmin ettiniz , sitenizi KAPALI (sosyal medya, ziyaretçi bloglama, link baiting, vb.).

Her ikisi de çok önemli, ama kesinlikle On-sayfa SEO teknikleri hakkında daha fazla vurgu koymak istiyorum. Bu, World Wide Web’in nasıl çalıştığını ve daha da önemlisi, içerik oluşturmayı ve sitenizi çevrimiçi olarak maksimum etkiyi yaratacak şekilde nasıl yapılandırabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu listenin tamamından sadece bir şey alırsanız, SEO hakkında bilgi edinmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Uzun vadede size yardım edecek!

2. Yazma

Kimse nasıl yazılacağını bilmeden blogcu olamaz. Bu saçma bir şekilde açık gibi görünse de, birkaç cümleyi bir araya getirmekten çok yazmanın çok daha fazlası var.

Yazmak, kesinlikle zaman içinde gelişen bir şeydir. Sadece 3-4 yaşında nasıl yazılacağını ilk öğrendiğinizde ve şimdi nasıl yazdığınızla karşılaştırın. Blogging’i ilk başlattığınızda aynı şey söylenebilir. Hepimiz nasıl yazacağımızı biliyoruz, ama şimdi ve sonra yazma arasında büyük bir fark var ve haftada birkaç kez 1000’den fazla kelime yazıyor (belki de günlük).

Yol boyunca hata yapmaya hazır olmalısın. İlk blog gönderileriniz muhtemelen yazmak için iyi bir zaman alacaktır, ancak bir yıl, iki yıl, hatta on yıl sonra yazdığınız kadar iyi olmayacaklardır. Zanaatını öğrenmeye, yazar olarak geliştirmeye ve ses / yazı tarzını bulmaya hazır olmalısın. Bunu yapmanın tek yolu düzenli olarak yazmaktır, bu yüzden içeride kalın.

Ayrıca yazımınızı ve dil bilginizi tazelediğinizden emin olmalısınız. Çok sık hatalarla dolu mesajlar görüyorum. İnsanlar onları fark eder ve izleyicileriniz üzerinde hayal edebileceğinizden daha büyük bir etkiye sahip olabilirler. İsimleriniz altında yayınlar yayınlıyorsunuz, bu yüzden işinizle gurur duyuyor ve onları olabildiğince iyi hale getirmeye çalışın.

3. İçerik Oluşturma

Evet, yazı ve içerik oluşturma iki farklı şeydir. Mükemmel bir yazar olabilirsiniz, ancak bu, web siteniz için iyi kalitede içerik oluşturabileceğiniz anlamına gelmez.

Kaliteli web sitesi içeriğinin sadece okuyucuları değil, aynı zamanda onları da meşgul etmesi gerekir. İnsanları bir makalenin sonuna kadar okumayı, yorum bırakmayı ve diğer sayfalarınızı tıklamaya teşvik eden mesajlar oluşturmayı öğrenmelisiniz. Yine, bu pratikle birlikte gelir ve zaman içinde daha iyi olacaksınız.

İçerik oluşturma, aslında, farklı alanların tümünü barındırır;

 • On-sayfa SEO (evet tekrar o!),
 • İlgi çekici başlıklar oluşturmak,
 • İlgi çekici tanıtımlar,
 • Görüntüler,
 • Video,
 • Ses,
 • İç bağlantı,
 • Dış bağlantı,
 • Eylem çağrısı,

4. Niche Bloglama ve Hedef Pazarınızı Anlama

Başarılı blogların hepsinin ortak olduğu bir şey var – hepsi normal bir iş gibi çalışıyorlar.

Bloglama bir iştir, bu yüzden böyle davranmalısınız. Başarılı bir blog oluşturmak istiyorsanız, o zaman ona profesyonel bir şekilde yaklaşmanız gerekir. Bu odaklanmak istediğiniz niş konu araştırmak içinzaman ayırmak ve sadece iki ayaklı atlamak değil, çünkü zevk. Piyasada hiç kimsenin kapsamadığı bir boşluğu bulabilirseniz ya da alternatif olarak kapsanan ve daha iyi bir şey bulursanız, o zaman bir kazanan olabilirsiniz.

Hedef pazar / hedef kitlenizi anlamak da son derece önemlidir. Kimi hedeflediğinizi veya sitenizi ne tür insanlar ziyaret ettiğinizi biliyorsanız, içeriğinizi bunlara uyacak şekilde daha iyi uyarlayabilirsiniz.

5. Domain, Hosting ve WordPress

Nasıl Yapılır-al-Ayrıca-Domain-You-Gerçekten-Want

Bir blogu çevrimiçi olarak başlatmak istiyorsanız, bir noktada nasıl ayarlanacağınızı öğrenmek zorunda kalacaksınız. Birçok yeni blog yazarı bu süreci göz korkutucu buluyor, ancak bir siteyi online olarak kurmaya ne zaman başladığınızı öğrendiğinizde bunun o kadar da kötü olmadığını göreceksiniz. Aslında oldukça düz ileri.

Esasen ihtiyacınız olan 3 şeydir;

 • Alan adı (ör. Www . YourDomainName . Com )
 • Web barındırma (web sitenizin dosyalarının çevrimiçi saklandığı yer)
 • WordPress (sitenizi oluşturduğunuz çerçeve)

Alan Adı Kaydı , Yeni Başlayanlar Kılavuzu Web Hosting  ve WordPress Rehberlerine Başlarken hakkındadaha fazla bilgi bulabileceğiniz için bu yazıyla ilgili ayrıntılara girmeyeceğim  .

6. HTML ve CSS

Şimdi burada, birçok insanın, başlangıçta öğrenmeye korktuğu bir konu var. Neyse ki, blogcuların çoğu sadece yollarını bulmak için basit bir HTML ve CSS anlayışına ihtiyaç duyarlar.

Zamanınızın büyük çoğunluğu, web sitenizi WordPress’te oluşturmak ve düzenlemek için harcanacaktır, ancak zaman zaman burada küçük kod parçalarını düzenlemeniz gerekebilir. Bu, temel HTML ve CSS bilgilerinin geldiği yerdir.

HTML ve CSS hakkında daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edebileceğiniz bu harika siteye göz atın .

7. Sosyal Medya

Sosyal medyayı hepimiz biliyoruz, çünkü hepimiz her gün arkadaşlarımız ve ailemizle sohbet etmek için kullanıyoruz. Buna rağmen, sosyal medyanın nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Başını sallıyor olabilirsiniz, ancak yaptığınızdan şüphe duyuyorum.

Sosyal medyayı kendiniz kullandığınızda anlamak kolay değildir. Belki sadece bir ya da iki ağ kullanıyorsunuz (örneğin Twitter ve Facebook) ve sadece düzenli olarak bir avuç insanla iletişim kurma eğilimindesiniz. Bununla birlikte, web siteniz için sosyal medyaya yaklaştığınızda işler değişir. Daha fazla ağa (örneğin, Google+, LinkedIn, StumbleUpon, Pinterest vb.) Aşina olmanız gerekmiyor, aynı zamanda her birinin farklı şekilde nasıl çalıştığını bilmeniz gerekiyor.

Farklı sosyal ağların farklı şeylerde daha iyi olduğunu fark etmelisiniz. Örneğin, Twitter, doğrudan insanlarla konuşmak için harikadır; oysa Google+, görüntü ve videoları insanlarla paylaşmak için daha iyidir. Yine, bu açık görünebilir, ancak işiniz için onları nasıl kullandığınız için büyük etkileri vardır. Her şeyden önce günde sadece birkaç saat var.

8. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya ile sosyal medya pazarlaması arasında büyük bir fark var. Sosyal medya, web sitenizin mevcut hayranlarıyla etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Sosyal medya pazarlamacılığı, yeni hayranlar bulmak ve blogunuz hakkında dünya çapında kelime yaymak için harika bir şey.

Öğrenmeniz gerekecek;

 • Her sosyal ağın pazarlama kuralları ve düzenlemeleri
 • # İçine girebileceğiniz hararet eğilimleri
 • Katılabileceğiniz gruplar / sayfalar / topluluklar,
 • Reklamcılık politikaları
 • Blogunuz için özel sayfalar ayarlama,
 • URL kısaltıcılar

Her gün sosyal medyayı kullanan milyarlarca insan var. Sitenizin etrafında bir topluluk oluşturmak için küçük bir kesirden nasıl yararlanacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

9. Ağ

Evet, ağ ve bu sefer sosyal ağdan bahsetmiyorum. Ünlü bir cümle var: “ Bildiğiniz şey değil, ama önemli olanları biliyorsunuz.” Bu, blog yazarlarının hatırlanması için özellikle önemlidir.

Bloglama, bir endüstri olarak, büyük bir topluluktur. Sadece düzenli okuyucular değil, aynı zamanda diğer blogcular tarafından da oluşturulmuştur. Oraya gitmeli ve diğer blog sahipleri ile bağlantı kurmaya başlamalısın. Bu sadece niştaki diğer blogcular için geçerli değil, aynı zamanda diğer sektörlerde de sitelerde çalışan blog yazarları. Bu neden önemli? Birbirinden öğrenmek sadece iyi değil, ama birbirinizin sitelerini tanıtmak için yardımcı olabilirsiniz. Neden diğer insanların sitelerini tanıtmak istersiniz? Çünkü birbirinizin seyircisine dokunabilirsiniz.

Bu siteyi yöneterek dünyanın dört bir yanından bazı fantastik blog yazarları ile tanıştım, bunlardan bazıları diğer projeler üzerinde çalışıyorum. Onlardan çok şey öğrendim ve ihtiyacım olduğunda yardım aldım. Sonuçta, size benzer bir durumda olan insanları tanımak iyidir.

10. Google Analytics ve Web Yöneticisi Araçları

Google Analytics

Öğrenilmesi gereken birkaç önemli araç, Google Analytics ve Google Web Yöneticisi Araçları’dır. Bunların ikisi de sitenizin nasıl performans gösterdiğini anlamanıza ve geliştirebileceğiniz alanları tanımlamanıza yardımcı olur. Sadece bunu anlayarak siteniz zamanla büyüyebilir ve gelişebilir.

Yine, bu yazıda bu araçlar hakkında ayrıntılara girmeyeceğim, çünkü çok fazla şey var. Bununla birlikte, yeni Başlayanlar Kılavuzumuza Google Analytics ve Yeni Başlayanlar Kılavuzuna göz atma hakkındadaha fazla bilgi için Google Web Yöneticisi Araçları’na göz atabilirsiniz .

11. Photoshop

Photoshop ya da eşdeğer bir görüntü manipülatörü ( GIMP ya da Paint.NET gibi ) kullanmanız ve öğrenmeniz için hayati bir araçtır. Her blog ve web sitesinin resim ve grafiklere ihtiyacı vardır, bu yüzden bunları düzgün bir şekilde düzenleyebilmek son derece önemlidir.

WordPress, sitenizdeki görüntüleri yüklemenize ve düzenlemenize izin verir, ancak bu çok sınırlıdır. Daha uzun sürebilirken, resimlerinizi sitenize yüklemeden önce düzenlemek daha iyidir. Bu, yalnızca resim dosyası boyutlarını düşük tutabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda sitenizin hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir . Site hızı hayati önem taşır, bu nedenle önceden Photoshop’taki görüntülerinizi optimize etme çabası, çabaya değer.

12. Markalaşma

Son olarak, çoğu yeni blogun düzgün bir şekilde başarısız olamadığı bir konu olduğu için markalamayı kapatmak istiyorum. Başarılı bir blog oluşturmak için, kullanıcıların tanıyabilecekleri bir marka kimliği oluşturmanız gerekir. Bu, bir logo tasarlamak veya tüm site genelinde aynı renk paletini kullanmak kadar basit olabilir. Her ne olursa olsun, farklı olmanız gerekir, böylece kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olur.

Siteniz için her yerde aynı markaları kullanmanız da önemlidir. Web sitenizde aynı logo / renkler / etiket satırını kullandığınızdan, sosyal medya profillerinden, e-postalardan, haber bültenlerinden vb. Emin olun. İnsanların sizi bulabileceği her yer. Bu şekilde, insanlar sizi daha çevrimiçi olarak fark etmeye başlayacak ve bir okuyucu topluluğu oluşturmaya başlayacaksınız.

Başarılı bir Blogger Olmayı Öğrenin

Bu yazının başında dediğim gibi, bu liste çok daha büyük olabilirdi. Daha önce hiç bahsetmedim bile; reklam, bağlı kuruluş pazarlama, ürün oluşturma, vb. Bunların hepsi önemlidir, ancak ilk başladığınızda muhtemelen onları şimdilik unutabilirsiniz.

Yukarıda listelediğim 12 konuya odaklanırsanız, sitenizi zaman içinde oluşturmak ve büyütmek için sağlam bir temel geliştireceksiniz. Temelleri doğru alırsanız, her şey takip eder.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{selmanaltind}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir